Problemy z dekoderem Evobox HD – nie usunięta

Od sierpnia 2020 roku niektórzy użytkownicy dekodera Evobox HD zgłaszają na mojej stronie problem z dekoderem. Objawia się on wyświetlaniem przez odbiornik telewizyjny przez kilkanaście sekund czarnego ekranu. Zjawisko występuje po około 2 godzinach oglądania kanału telewizyjnego.

AKTUALIZACJA 19-01-2021R.

Cyfrowy Polsat nie uporał się jeszcze z usterką, którą może usunąć tylko aktualizacja oprogramowania. Mamy jednak postęp (styczeń 2021r.), operator już potwierdza pracę nad rozwiązaniem problemu. Tymczasowo można wyeliminować problem odłączając dekoder od dostępu do internetu.

Od Was wiem, że Cyfrowy Polsat dopuszcza wymianę wadliwego dekodera Evobox HD na Evobox Lite dla zainteresowanych sposobem uwolnienia się od czarnego ekranu.

Jeśli powyższa treść okazała sie dla Ciebie pomocna, możesz przekazać drobną darowiznę za pomocą PayPal, którą przeznaczę na utrzymanie serwera i domeny oraz przyszłe testy dekoderów i elementów instalacji antenowej.

19 thoughts on “Problemy z dekoderem Evobox HD – nie usunięta

    1. Przy niestabilnym zasilaniu dzieją się cuda. A wymianę kabla USB najłatwiej wykonać.
      Ciągłe formatowanie dysku wymuszone przez dekoder też może być wywołane wahaniami napięcia w zasilaniu dysku lub uszkodzeniem dysku.
      Mniej prawdopodobne (ale też możliwe), to uszkodzenie zasilacza dekodera. Wtedy jednak z powodu niestabilności zasilania pojawiły by się też problemy z działaniem dekodera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Next Post

Nie działa logowanie do ICOK - jakiś sposób na problem

Od co najmniej 18 czerwca 2021r. występuje problem z logowaniem, przypomnieniem hasła i jego zmianą. Mimo wpisywania prawidłowych danych, system informuje nas o błędnie wpisanym haśle lub błędnej nazwie użytkownika. Nie działa również logowanie do usługi Cyfrowy Polsat GO, które odbywa się danymi do Internetowego Centrum Obsługi Klienta Cyfrowego Polsatu. […]